Pytania ?

 Pytania i odpowiedzi

 • Mam już system alarmowy, który powiadamia mnie telefonicznie o alarmie, czy mogę go podłączyć do waszej sieci i ile to kosztuje ?
  Tak, nasza sieć odbiera sygnały ze wszystkich rodzajów central alarmowych, przystosowanych do monitoringu, stanowiących zabezpieczenie domu, mieszkania, firmy i innych obiektów. Jeżeli dana centrala pozwala na przyłączenie zdalne, to nie będzie żadnego kosztu. Jeżeli natomiast centrala nie będzie miała możliwości zdalnego przyłączenia to trzeba będzie skorzystać z usługi wykwalifikowanego instalatora – praktycznie koszt dojazdu.
 • Czy posiadany przeze mnie system alarmowy mogę wykorzystywać w celu wezwania Pogotowia Ratunkowego ?
  Tak. Opcję wezwania Pogotowia Ratunkowego można uruchomić w każdym systemie alarmowym.
 • Mam zestaw alarmowy z breloczkiem w ramach Waszej Linii Życia. Przytrafia mi się zawał. Jestem samotnym, starym człowiekiem, jest noc. Uruchamiam przycisk wezwania pomocy. Leżę na podłodze i nie mogę się ruszyć. Jak wejdziecie do mieszkania, aby mnie uratować ?
  Oprócz Pogotowia Ratunkowego Linia Życia zawiadomi dodatkowo osoby wskazane we wniosku o zarejestrowanie w sieci np. najbliższa rodzina, sąsiedzi mający klucze do mieszkania itp.). W ostatecznej sytuacji nastąpi wejście do mieszkania np. przez okno przy pomocy Straży Pożarnej.
 • Nie mam systemu alarmowego, ile kosztuje założenie takiego alarmu do domu (instalacja + sprzęt)  np.  w mieszkaniu w bloku ?
  Z informacji od instalatorów wynika, że koszt może wynieść ok. 1.300 zł. Jednak, aby móc odpowiedzieć konkretnie to potrzebne są dodatkowe informacje. Można dowiedzieć się u dowolnego instalatora np. z ogłoszenia w gazecie. Stowarzyszenie jako takie nie zajmuje się sprzedażą sprzętu, a jedynie operacyjną stroną funkcjonowania sieci. Wielu instalatorów współpracuje na stałe z nami i jeżeli będzie taka potrzeba to możemy któregoś z nich skierować. Przed zakupem sprzętu radzimy skonsultować z nami rodzaj urządzeń, jakie mają być zastosowane. Konsultacja taka jest oczywiście bezpłatna i uchroni przed zakupem rzeczy mało przydatnych czy nawet niewłaściwych.Jeżeli ktoś już ma system alarmowy zainstalowany wcześniej to też może go podłączyć do Krajowej Sieci Alarmowej SKSR.
 • Nie mam żadnego alarmu, ile kosztuje sam zestaw sygnalizacji wezwania pomocy Pogotowia Ratunkowego lub Policji przy pomocy małegobreloczka ?
  Profesjonalny zestaw u instalatorów to koszt 720 zł + ok. 150 zł montaż.Można też w tym celu wykorzystać swój telefon komórkowy. Nie będzie to wprawdzie rozwiązanie w pełni profesjonalne, ale pozwoli na uniknięcie kosztów związanych z zakupem zestawu profesjonalnego.Ponadto osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mogą skorzystać z bezpłatnego użyczenia zestawów do natychmiastowego wezwania pomocy:www.ratownictwo.org/plcb/wiad0083.htm (uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród znajomych – może uratujecie Państwo komuś życie).
 • Jaki jest zasięg działania sieci ?
  Krajowa Sieć Alarmowa SKSR działa na terenie całego kraju.
 • Co się dzieje w przypadku nieuzasadnionego alarmu ?
  W przypadku wywołania nieuzasadnionego alarmu użytkownik ma obowiązek odwołać go podając ustalone hasło i nic się nie dzieje.